Eko-Race

Eko-Race

W ramach tegorocznego Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2016 Unibot i Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe – Wszechnica Śląska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach organizują turniej/wyścig dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych o nazwie „Eko-Race”.

„Eko-Race” ma na celu zachęcenie uczniów do kreatywnego myślenia, a także nauki w ciekawy i niekonwencjonalny sposób. Idea wyścigu polega na zbudowaniu eko-wyścigówki w 100 % z materiałów z recyklingu. Kiedy dzieło zostanie stworzone ma za zadanie pokonać jak najszybciej dystans 4 metrów (bez użycia napędu elektrycznego).

Każdy z uczniów może wystartować indywidualnie bądź w grupach złożonych z maksymalnie trzech osób, zapisując się na unibot@us.edu.pl.
Dodatkowo, startujący będzie miał za zadanie zaprezentować się przed Jury. Oceniający z zaciekawieniem wysłuchają krótkiej prezentacji dotyczącej zawodnika/członków zespołu oraz przygotowanych przez nich wyścigówek (forma i sposób są dowolne).
Do rywalizacji zostanie dopuszczonych pierwszych 50 zarejestrowanych osób/drużyn. Wyścig odbędzie się 14 października 2016 roku o godzinie 12.00 podczas Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2016, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Pragniemy zmotywować dzieci i młodzież do tworzenia przedmiotów zupełnie abstrakcyjnych. Udział w „Eko-Race” to szansa na niezapomnianą przygodę w towarzystwie ludzi nauki – serdecznie zapraszamy.

Czas start!
Do zobaczenia podczas turnieju Eko-Race.

Unibot_Regulamin Konkursu Eko-Race