Czym jest UNIBOT?

Unibot (Uniwersytet + robotyka) należy do Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego – Wszechnicy Śląskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Unibot to miejsce gdzie Wasze dziecko rozwinie swoje umiejętności twórcze.

Unibot to grupa pasjonatów zajmujących się popularyzacją nauki. Tworzą go ludzie z Uniwersytetu Śląskiego – wykładowcy akademiccy, doktoranci, studenci, członkowie kół naukowych, absolwenci, których połączyła chęć stworzenia grupy robotycznej – jako twórczej inicjatywy dla społeczności Aglomeracji Śląskiej. Unibot to entuzjaści wiedzy, nauki i różnorodności, którzy eksperymentują, testują, analizują, konstruują i programują – jednym słowem tworzą.

JEDEN Uniwersytet – wiele kierunków i liczne pomysły. Unibotowym działaniom sprzyja interdyscyplinarna, uniwersytecka atmosfera – to dzięki niej konstruowanie i programowanie można uprawiać na wiele sposobów.

Podczas zajęć staramy się przekazać uczestnikom nie tylko naszą wiedzę i doświadczenie, ale także rozwinąć w nich pasję do nauki, dzięki której każdy może odkryć nieznane dotąd zdolności i umiejętności.

Łączymy ze sobą różne dziedziny wiedzy, czasem nawet tak odległe jak informatyka i biologia, tworząc wyjątkowo ciekawe oraz zróżnicowane tematycznie zagadnienia i scenariusze zajęć.

Zapraszamy!

Zespół Unibota brał udział w:

European Rover Challenge – turnieju łazików marsjańskich
Europejskim Kongresie Gospodarczym