Czym jest UNIBOT?

Unibot (Uniwersytet + robotyka) – społeczność uniwersytecka (wykładowcy akademiccy, doktoranci, studenci, członkowie kół naukowych, absolwenci) prowadzi zajęcia edukacyjne, głównie dla dzieci, popularyzując naukę, którą zajmuje się na co dzień.
Prawdziwy Uniwersytet, prawdziwi naukowcy i prawdziwa nauka, dla Was i z Wami eksperymentujemy, testujemy, analizujemy, konstruujemy i programujemy – jednym słowem tworzymy.
Odwiedźcie Uniwersytet przynajmniej 1 raz w semestrze. Zapraszamy dzieci na zajęcia miesięczne (4-spotkaniowe). Oferta zajęć jest zmienna i różnorodna – co pewien czas przychodzą nam nowe pomysły lub też spełniamy Wasze życzenia (np. Walki robotów).

Strukturalnie Unibot jest jednostką Centrum Kształcenia Ustawicznego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

JEDEN Uniwersytet – wiele kierunków i liczne pomysły. Unibotowym działaniom sprzyja interdyscyplinarna, uniwersytecka atmosfera – to dzięki niej konstruowanie i programowanie można uprawiać na wiele sposobów.

Podczas zajęć staramy się przekazać uczestnikom nie tylko naszą wiedzę i doświadczenie, ale także rozwinąć w nich pasję do nauki, dzięki której każdy może odkryć nieznane dotąd zdolności i umiejętności.

Łączymy ze sobą różne dziedziny wiedzy, czasem nawet tak odległe jak informatyka i biologia, tworząc wyjątkowo ciekawe oraz zróżnicowane tematycznie zagadnienia i scenariusze zajęć.

Zapraszamy!

Zespół Unibota brał udział w:

European Rover Challenge – turnieju łazików marsjańskich
Europejskim Kongresie Gospodarczym
Ogrodach Przedsiębiorczości
Nocach Biologów
Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw
Ogólnopolskich Targach Edukacji
Pikniku Uniwersytetu Śląskiego
Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE

Media o nas:

Uniwersytet Śląski – Briefing prasowy dotyczący Nocy Biologów (9.01.2018)